Bogusław Ulicki
urodził się (w 1952 r.) i mieszka w Warszawie.
Fotografią artystyczną zajmuje się od ponad 10 lat. Brał udział w blisko 20 wystawach, w tym dwóch zagranicznych: w Deurne w Holandii i w Suhl w Niemczech.
Przez pewien czas fascynował się fotografią cyfrową. Po pierwszych próbach i doświadczeniach wrócił jednak do fotografii tradycyjnej, zwanej przez niektórych twórców analogową. Uważa bowiem, że ta, choć znacznie trudniejsza, lepiej i prawdziwiej ukazuje rzeczywistość.

"Dlaczego Tykocin? Pierwszy raz, jesienią 2001 r., spotkałem się z tym miastem przypadkowo i spontanicznie, kończąc fotograficzną trasę po dawnych tatarskich szlakach województwa podlaskiego. Po tej pierwszej wizycie zostało mi kilka prac, z których jedna - rozległa panorama przy zachodzie słońca - bardziej przypomina afrykański pejzaż z baobabami niż krajobraz polski. W r. 2002, zapoznawszy się z literaturą historyczną i turystyczną, postanowiłem do Tykocina wrócić. Spędziłem tam kilka dni i zupełnie przesiąkłem atmosferą tego uroczego miejsca: nie tylko teraźniejszą, lecz także wyczuwalną atmosferą dawnej polskiej świetności i kultury żydowskiej. Wówczas to, za co dziekuje serdecznie Panu Janowi Maciejewskiemu, zrodził się pierwszy pomysł przygotowania wystawy fotograficznej, prezentującej, oprócz przyrodniczego otoczenia miasteczka, również jego zabudowę oraz współczesne znaki obecności dawnego życia gminy żydowskiej. Przejawem tej obecności są coroczne święta sukot oraz purim czy grudniowe spotkanie ekumeniczne w tykocińskiej synagodze.

Prezentowane tu prace pokazują między innymi drobne fragmenty domów, okien, drzwi, obok których niejednokrotnie przechodzimy obojętnie, nie zauważając ich. Obraz Tykocina bez tych detali byłby niepełny; bo przecież również i one, obok ludzi, placów i uliczek tworzą niezapomniany klimat wschodniego miasteczka.
Ponieważ również krajobraz okolic Tykocina jest pełen uroku, zwłaszcza gdy niebo jest zaciągnięte gęstymi chmurami, możecie tu Państwo zobaczyć także fotografię krajobrazową. Stanowi ona uzupełnienie prac przedstawiających Tykocin współczesny i to, co w nim pozostało z kultury zamieszkujących go Żydów".